Bazény

Stále častějším doplňkem našich zahrad jsou bazény. Bazénové fólie jsou výborným řešením v případě členitých tvarů, které se špatně obkládají, pro bazény s vodními atrakcemi nebo pro renovace starších bazénových ploch, kde by byly nové obklady a hydroizolace výrazně nákladnější oproti fólii.

Bazénové fólie jsou k dostání z materiálů PVC nebo TPO nejčastěji v tloušťkách 1,5 až 2,0 mm v různých barevných variantách. Na svém povrchu jsou opatřeny speciálním lakem, který zvyšuje jejich odolnost proti mechanickému poškození, zabraňuje usazování nečistot a zvyšuje stálobarevnost. Fólie jsou UV stabilní, zdravotně nezávadné a odolné chlorované vodě do teploty až 32°C.

Podklad pro pokládku bazénové fólie musí být rovný a hladký bez ostrých hran a výstupků. Zpravidla se toho docílí podložením fólie textilií a v případě velkých nerovností např. extrudovaným polystyrenem nebo vystěrkováním. Fólie mají dlouhou životnost a v případě defektů se dobře opravují. Zkušenosti praví, že bazénová fólie vydrží až 20 let celoročního provozu.

Bazény se doporučuje minimálně jednou do roka vypustit a vyčistit. Plochy by se měly zamést jemným koštětem a v rozích, v okolí vpustí a trysek a u hladiny umýt například jarovou vodou. Důležité je také používání bazénové chemie, která v nesprávném poměru může fólii poškodit. Uživatel by se měl vždy řídit pokyny výrobce fólie a to jak při čištění tak chlorování.

Máte zájem o tuto službu?

Kontaktní osoby


Co se děje na sociálních sítích?