Plechové střechy

Plechové střešní prvky jsou výbornou alternativou pro pálené a betonové tašky. Jedná se o lehké elementy, které nezatěžují střešní konstrukce. Pokládka je rychlá a jednoduchá. Jednotlivé prvky se montují buď na plnoplošné bednění nebo střešní latě opatřených pojistnou hydroizolací.

Plechové střechy vynikají vysokou životností a odolností. S oblibou se provádějí v horských oblastech, kde je zvýšené namáhání střešní konstrukce mrazem, větrem a sněhem. Plechové střechy jsou stálobarevné a v kombinaci s klempířskými prvky a odvodňovacím systémem tvoří dokonalý celek.

Na výběr je z několika typů krytin:

  • Lakovaný hliník – 40 let záruka na materiál a barvu, životnost okolo 80 – 100 let, nekoroduje, nepraská, nízká hmotnost, ale měkký materiál.

  • Titanzinek – záruka 2 roky na materiál, životnost se odhaduje na 80 let, nekoroduje, ale je náchylný na vlhkost, kyselé prostředí i zásadité prostředí a při  jeho aplikaci je nutné dodržovat přesně stanovené postupy.

  • Ocelový lakovaný plech – ochranná vrstva plastu před korozí, UV zářením a mechanickým poškozením, některé prémiové úpravy mají životnost až 30 let.

  • Měď – životnost přes 100 let, vyšší cena, přírodní rezavá barva, která časem oxiduje do zelena.

Všechny typy krytin je možné falcovat – tedy provést krytí na dvojitou stojatou drážku. Tato varianta je velmi oblíbená, neboť je možné přizpůsobit se jakémukoli tvaru střechy. Další možnosti jsou falcované tašky, šindele, šablony a další.

Máte zájem o tuto službu?

Kontaktní osoby


Co se děje na sociálních sítích?