Co řešit před rekonstrukcí ploché střechy?

Nejčastější poruchy plochých střech a střech s nulovým spádem se týkají zatékání právě tímto konstrukčním prvkem do dalších stavebních konstrukcí domu. Mnohdy si vystačíme s lokální opravou, pokud ale dojde k rozsáhlejším poruchám hydroizolace, nezbývá nic jiného než sáhnout k rekonstrukci, při které je zároveň většinou vhodné střechu tepelně izolovat. 

Existuje celá řada technologií, které se dají při rekonstrukcích využít. Každá střecha je však originální a vyžaduje individuální přístup. Technici firmy Hipos s.r.o. dokáží na základě svých dlouholetých zkušeností navrhnout ideální skladbu nového souvrství střechy, které je vždy šité na míru. Toto řešení se bohužel nedá udělat jen tak od stolu, jelikož je každá střecha jiná, na výběr je velká spousta možností a ne všechny technologické postupy jsou vhodné na každou střechu. 

Je nutné před jakoukoliv rekonstrukcí udělat odborný průzkum střechy, sondy do souvrství a tahové zkoušky. Průzkum nám poví, v jakém je střecha stavu a spolu se sondami do celé skladby střechy nám odhalí, co vše ve střeše je již použito, v jakém je to stavu a zda to může zůstat jako podklad nebo se musí stará skladba demontovat.  Například v Německu je toto běžný postup řešení všech rekonstrukcí.

Když se otevře skladba sondou, je vhodné vždy udělat tahové zkoušky. To znamená, že pomocí tahoměru zkusíme nosnost různých šroubů do konstrukce (tedy únosnost střechy), abychom dokázali určit správné kotvení střechy. V praxi  to znamená,  jak střechu přiděláme ke konstrukci budovy, aby střecha dlouhodobě držela a neutrhla se při velkém větru. Následně se určí, jaké je vhodné kotvení střechy – zda mechanické, vakuové, lepené apod. a na tomto základě se např. u mechanického kotvení vypracuje kotevní plán a zvolí se šrouby, kterými se střechy přišroubuje.

 

Nezávazná poptávka

Vyplňte a odešlete formulář nebo nám zavolejte  +420 737 225 130

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Potřebovat budeme

Proč s námi?

Nezávazná poptávka

Vyplňte a odešlete formulář nebo nám zavolejte  +420 737 225 130

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Potřebovat budeme

Čím dřív se kontrola střechy provede, tím rychleji a levněji odstraníte závady.
Garantujeme vám, že po sezóně do střechy nepoteče zas.

Jak bude kontrola probíhat?

  1. pošleme zkušeného technika, který střechu a střešní pláště projde a zkontroluje
  2. vypracujeme odborný posudek a technickou dokumentaci (příklad zde)
  3. připravíme fotodokumentaci stavu střechy a správu, která  slouží jako doklad o kontrole i pro pojišťovnu a splňuje normě ČSN 73 1901:2011
  4. na základě podkladů navrhneme řešení, jak postupovat v případě nalezených závad
  5. připravíme kalkulaci případné opravy nebo rekonstrukce střechy
  6. domluvíme termíny a dáme střechu do pořádku
  7. pokud si budete přát, prodloužíme životnost vaší střechy. Připravíme servisní smlouvu, kde se už o nic nestaráte.