Klempířství

/
/
Klempířství

Klempířské práce

Klempířství u nás neznamená pouhou realizaci plochých střech. Klempířství u nás znamená smysl pro detail, zapojení jemné motoriky, vysokou zručnost a především lásku k jednomu z nejnáročnějších řemesel ve stavebnictví vůbec. Klempířství u nás znamená také dílčí prvky, bez kterých by výsledné dílo nebylo ani ucelené, ani maximálně bezpečné, ani vizuálně natolik příjemné.

My si důležitost klempířských prvků uvědomujeme a díky dlouholetým zkušenostem se nyní dokážeme na tuto oblast odborně specializovat.

Klempířské prvky

Jsme si vědomi toho, že klempířské prvky nefungují jen jako krásný kabát vašeho objektu, především plní několik důležitých funkcí.

Mezi nejdůležitější funkce těchto prvků patří:

 • Ochrana konstrukce před nepřízní počasí
 • Ochrana proti škodlivému UV záření
 • Ochrana proti mechanickému poškození
 • Pomoc při odvodnění střech

Realizací klempířských prvků je celá řada. Představme si některé z nich:

 • koruny střechy a její detaily
 • oplechování atik a zdí
 • oplechování komínů a jejich opravy
 • zajištění a opravy střešních krytin a plechových fasád

 

 • montáž a opravy okapových systémů
 • montáž krycích, přítlačných a závětrných lišt a okapnic
 • osazování žlabů a svodů
 • a další
Všechny tyto prvky slouží k finálnímu zajištění nejvyšší možné bezpečnosti střechy vašeho objektu. My se postaráme o to, aby vše fungovalo tak, jak má.

Koruna střechy​

Koruna – vybaví se nám královská, ale nalezneme ji také na střeše. Oba případy jsou jiné, pokaždé jde o jinou formu, ale jedno mají společné: jsou hlavním vizuálním prvkem daného objektu. V případě střechy si koruny na první pohled všimnete, je tím, co dotváří celkový vzhled objektu, uceluje a sjednocuje do jednotného kabátku. Není ale jen to. Je zároveň jakýmsi štítem, který chrání před vlivy okolí. Štítem, který plní naprosto zásadní ochrannou roli vašeho objektu.

Ploché střechy jsou v oblibě také v horských oblastech, kde dochází ke zvýšenému namáhání střešní konstrukce právě kvůli zhoršeným podmínkám daného prostředí – mrazem, větrem, sněhem, jeho táním a často také extrémně chladnými teplotami. Střecha v těchto oblastech musí vydržet nápor v podobě většího rozpětí teplot a jejich střídání. 

Nezřídka dojde vlivem povětrnostních podmínek k utržení celé střechy objektu. Tato rizika si uvědomujeme, proto jsou naše plechové střechy opatřeny kvalitními klempířskými prvky, které spolu s odvodňovacím systémem tvoří dokonalou ochranu proti všem zmíněným situacím. Jednotlivé prvky montujeme přímo na plnoplošné bednění nebo na střešní latě, které jsou navíc opatřeny pojistnou hydroizolací. Tak, abychom zajistili nejvyšší možnou ochranu, kterou lze vůbec poskytnout. 

Pravidelná kontrola střechy a oplechování

Prevencí proti bolestivým škodám

 

Následně zajišťujeme pravidelnou kontrolu tohoto významného funkčního prvku. Právě kontrola a údržba na pravidelné bázi dokáže vaší peněžence významně ulevit tím, že případnou chybu včas odhalíme a následně zajistíme nápravu.

Nenechte to dojít až do stavu havárie. Do stavu, kdy už je pozdě a vy počítáte ztráty. Ztráty, kterým šlo předejít.

Realizace plechové střechy

Materiál, který nezradí

Při našich realizacích nejčastěji využíváme kvality námi po dlouhá léta vyzkoušených materiálů, s nimiž máme jen ty nejlepší zkušenosti. Nejčastěji pracujeme s lakovaným a pozinkovaným plechem, titanzinkem, ale i barevným hliníkem či mědí. Pro ukončení fóliových izolací pak využíváme speciální plechy, které jsou na svém líci opatřené tenkou vrstvou fólie, k níž lze následně izolaci bezpečně připevnit. 

Jak probíhá realizace? 

Vše je tvořeno tak, aby výsledné dílo bylo v souladu nejen s příjemnou vizuální stránkou, ale především splňovalo vysoké nároky na bezpečnost a funkčnost.

Klempířské prvky jsou vždy řešeny s klientem na míru dle jeho individuálních potřeb a nároků na objekt. Vždy řešeno tak, aby byl spokojený nejen klient, ale i odborný dozor. 

Svěřte vaše bezpečí do našich rukou

V oboru máme dlouholeté zkušenosti, uvědomujeme si zodpovědnost, kterou do nás vkládáte. A my vás nezklameme. Tak jako jsme předchozích 28 let nezklamali naše klienty před vámi. Služby pro vás provedeme tak, jako bychom je realizovali pro naše nejbližší. Odborně, s péčí a v té nejvyšší možné kvalitě.

PROČ SPOLUPRACOVAT PRÁVĚ S NÁMI?

ROKŮ NA TRHU

0

SPOKOJENÝCH ZÁKAZNÍKŮ

0 %

REALIZOVANÝCH PROJEKTŮ

0 +
poptávka

Nezávazná kalkulace

Vyplňte a odešlete formulář a my vám zašleme nezávaznou kalkulaci, případně zavoláme, pokud budeme potřebovat některé údaje doplnit.

Kontakty

Zákaznický servis

Po – Pá 7:00–18:00 hod.

Víte, že...?

Pravidelná kontrola střechy Vám může ušetřit peníze i starosti. Ploché střechy se doporučuje zkontrolovat aspoň 1×, lépe 2× do roka po zimě, sněhu a mrazu a po létě, kdy střeše nesvědčí prudké slunce, vysoké teploty i bouřky.

Splníte si tak navíc i povinnost pro majitele objektů dle ČSN 73 1901:2020 a budete mít doloženo správné užívání, údržbu a servis střechy dle platných českých norem.

Nezávazná poptávka

Vyplňte a odešlete formulář nebo nám zavolejte  +420 737 225 130

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Potřebovat budeme

Proč s námi?

Nezávazná poptávka

Vyplňte a odešlete formulář nebo nám zavolejte  +420 737 225 130

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Potřebovat budeme

Čím dřív se kontrola střechy provede, tím rychleji a levněji odstraníte závady.
Garantujeme vám, že po sezóně do střechy nepoteče zas.

Jak bude kontrola probíhat?

 1. pošleme zkušeného technika, který střechu a střešní pláště projde a zkontroluje
 2. vypracujeme odborný posudek a technickou dokumentaci (příklad zde)
 3. připravíme fotodokumentaci stavu střechy a správu, která  slouží jako doklad o kontrole i pro pojišťovnu a splňuje normě ČSN 73 1901:2011
 4. na základě podkladů navrhneme řešení, jak postupovat v případě nalezených závad
 5. připravíme kalkulaci případné opravy nebo rekonstrukce střechy
 6. domluvíme termíny a dáme střechu do pořádku
 7. pokud si budete přát, prodloužíme životnost vaší střechy. Připravíme servisní smlouvu, kde se už o nic nestaráte.